Maska protiv mitesera: Bez odlaska u kozmetički salon! Imamo 3 recepta koja dubinski čiste kožu i uklanjaju bubuljice

Maska protiv mitesera

Miteseri su najdosadniji problem na našem licu, a nastaju kada se u porama nakupe ulja, odumrle stanice kože i druge nečistoće iz raznih proizvoda koje nanosimo na kožu. Kozmetičari stoga preporučuju da se za tretiranje lica koristi maska protiv mitesera minimalno jednom mjesečno kako bismo izbjegli pojavu začepljenih pora i upaljenih prištića nakon njihovog istiskanja.

Kako ukloniti mitesere?

Maske za lice danas možemo vrlo jednostavno izrađivati kod kuće i svaki si tjedan pružiti dan za njegu kože poput odlaska u kozmetički salon. Nakon maske za lice preporučuje se napraviti blagi piling kože za dodatno čišćenje površinskog sloja te uklanjanje eventualnih ostataka maske i nečistoća u porama.

Prirodna maska protiv mitesera – recepti

U nastavku slijede tri recepta uz koje ćete napraviti odlične maske za dubinsko čišćenje kože te spriječiti nastanak mitesera ako ih dugoročno budete koristili. Možda će vam neka od ovih biti najbolja maska za mitesere dosad.

Prije nanošenja maske za lice preporučujemo otvaranje pora serumom za čišćenje lica i toplim ručnikom.

Maska za lice protiv mitesera
FOTO: Shutterstock

Maska protiv mitesera od meda

Iako postoje mnogi recepti za izradu maski za lice te proizvodi koje možemo kupiti, dobar stari med može vam itekako pomoći s kožnim problemima, pa tako i miteserima. Njegova protuupalna svojstva i antibakterijsko djelovanje omogućuju blagotvorno djelovanje na začepljene pore.

Sljedeća metoda posebice je preporučljiva za osobe osjetljive kože kojima su maske od gline odviše agresivne.

Za ovaj tretman potreban vam je samo domaći, organski med i pet minuta vašeg vremena. Prije početka tretmana dobro operite ruke kako biste čistim prstima zagrabili manju količinu meda i nanijeli je na čisto i suho lice.

Nježno tapkajte područja zahvaćena miteserima 2 – 4 minute, izbjegavajući područje ispod očiju zbog osjetljivosti kože. Kada ste gotovi, lice lagano operite mlakom vodom i posušite.

Maske za mitesere
FOTO: Shutterstock

Maska za lice protiv mitesera s glinom i avokadom

Glina je poznata po svojim pročišćujućim svojstvima i često se koristi u maskama protiv mitesera, za detoksikaciju kože i čišćenje organizma putem oralne primjene. U ovom receptu možete koristiti bilo koju glinu (crvenu, bijelu ili zelenu), a glina će na sebe vezati nečistoće iz pora i pomoći umanjiti njihovu vidljivost.

Sastojci:

Priprema

  1. Sastojke dobro pomiješajte dok ne dobijete gustoću paste.

Zatim je nanesite na čisto i suho lice. Kada se maska počne sušiti (njezina boja postaje svjetlija), operite masku blago toplom vodom i za kraj nanesite kremu ili ulje za njegu kože.

Izbjegavajte korištenje metalne žlice ili zdjelice u kojoj pripremate masku jer glina negativno reagira u dodiru s metalom te gubi pozitivna svojstva.
Prirodna maska protiv mitesera
FOTO: Shutterstock

Maska i piling s aktivnim ugljenom

Maska protiv bubuljica i piling s aktivnim ugljenom je 2u1 proizvod uz koji ćete izvući nečistoće iz pora, smanjiti izlučivanje ulja i sjaj. Piling možete koristiti 1 – 2 puta tjedno za najbolji učinak protiv tvrdokornih mitesera, dok je za djelovanje poput maske za lice dovoljno samo ostaviti piling nekoliko minuta dulje na koži.

Sastojci:

Priprema

  1. Sastojke pomiješajte dodajući ih po redu kako pišu na popisu sastojaka, lagano miješajući.
  2. Nastavite s miješanjem iako će se smjesa zapjeniti, sve dok ne postignete kremastu teksturu bez mjehurića.
  3. Premjestite smjesu u posudicu s poklopcem te čuvajte na hladnom i tamnom mjestu.

Piling nanosite na vlažno i čisto lice, tako da 1 – 2 čajne žličice utrljate blagim kružnim pokretima. Za djelovanje poput maske ostavite smjesu da djeluje nekoliko minuta i zatim operite lice mlakom vodom. 

Pročitajte i ove članke:

Članak objavljen:

Ocijenite članak

5 / 5   2

Foto: Shutterstock

Napomena: Ovaj sadržaj je informativnog karaktera te nije prilagođen vašim osobnim potrebama. Sadržaj nije zamjena za stručni medicinski savjet.

Podijelite članak

Kopirajte adresu